DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

streda 16. septembra 2015

SHALLOV „No Place For Two“ CDr 2014 (samovydanie)

Kapelka z juhu Slovenska, ktorú som raz videl v nebohom Boogičku, kde ma ich set, napriek spevákovmu zdravotnému stavu a miestnym nevalným zvukovým podmienkam, rozsekal nehorázne. Tam som si aj zadovážil toto cd.
A na ňom nám štvorica ponúka emotívny, pomalý hardcore, aký k nám prúdi z francúzskych krajov, ale aj v Česku sa mu vcelku darí. Hneď prvý song „Isolation/starvation“ vytiahne všetky zbrane – drsné riffy, do toho skvelé jednostrunové vyhrávky a emóciami naprataný krik. Pasáž strieda pasáž a mrazenie na chrbte neprestáva. Druhý song „Pygmalion“ začína decentným brnkaním čistej gitary. Po chvíli sa napoja aj ostatné nástroje a do pokojného, snového tempa sa ozýva len škrekotavé deklamovanie. Zaburácajú aj skreslené gitary, zvýšia intenzitu prejavu, no potom prídu zas časti čistých gitár a atmosféra je znepokojivá iným spôsobom. Pribúdajú pasáže, mení sa zvuk, intenzita, všetko pekne graduje k záverečnému hlučnejšiemu partu. Nehorázne skvelý song, z ktorého naliehavosti a jemnosti zároveň mrazí viac ako z úvodného. V ďalšej „We burned“ sa mi páčia zasekávané pasáže, ale zaujímavá je aj „čistá“ pasáž v strede. Vo „Vica verse“ prídu na rad aj rýchle tempá v druhej polovici songu, v „Letter left“ sa trošku rozbehnú aj kopáky na pár krátkych momentov, no podstata je stále v jednoduchých pomalších rytmoch a song ťahajú hlavne gitary. A že tie čisté sú tu zas excelentné. Záverečný „In their wake“ sa pomaličky rozbieha krásnou čistou pasážou, ktorú na moment naruší burácavá gitara a krik vokalistu v slohách, no medzihry patria čistým gitarám a jednoduchej basovej linke s decentnými bicími (v strede vyklepávajúcimi pochodový rytmus), aby v závere ešte zabesnili riffovačky aj zbesilejšie bicie. Parádny záver parádneho materiálu. Kto rád načúva tvorbe kapiel ako napr. Sugartown Cabaret, Esazlesa, Daitro a pod., mal by si k tomuto cd cestu nájsť bez problémov.

-Majto C.-Žiadne komentáre: