DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

nedeľa 24. novembra 2019

BOMBY NA NITRU fest no.3 ,23.11.2019 Nitra,Nová Pekáreň

Takže naša tradícia zostala zachovaná a aj tento rok sme dali dokopy fest v Nitre. Priznám sa, že som mal docela veľké obavy o účasť, kedže ako na potvoru behom mesiaca tu sa zbehlo asi 5 koncertov a dokonca ešte aj v tento deň bol v druhom klube metalový koncert, je pravda, že štýlovo úplne mimo, no bol. Hlavne, že v decembri a v januári tu nič nebude.
Podaril sa mi celkom slušný line up dať dokopy a zároveň sme sa rozhodli, že aj oslávime 30 výročie kapely. ABORTION nikdy nebol na krsty, výročia a podobné ceremónie. Jedinou zmenou bolo, že sme si pozvali nášho bývalého gitaristu Picassa, akby s nami zadrúzgal dva staré songy.
Začiatok som dal dokopy na 19,00,ale vedel som, že bude sklz. Aj bol, navyše mi nevyšiel ani plán s tým, aby to celé zvučil na svojom aparáte Libor, kedže ten zvuk a aparát v Pekárni, je už mimo záručnú dobu. Dali sme to pol na pol a Libor to celkom bravúrne zvládol, bol síce nasračky unavený, kedže odbehol z No Festu, kde tiež zvučil, ale dal to.
DADCARE
Ľudia sa začali pomaly trúsiť a v tomto klube, kým nemáte 400 platiacich, tak to ani nezbadáte. Zo začiatku to vyzeralo celkom biedne,ale bolo ešte dosť zavčasu a tak asi pred 50 ludí  už začali prvý Zvolenský DADCARE. Nová kapela, ktorá ma chytila svojim demáčom a ich fastcore alá Charles Bronson v klasickej zostave, gitara, bicie, spev, bol aj na pódiu, tak isto zaujímavý, ako na ich nahrávke. Malo to štavu a energiu a spevák je na tom s hlasom tak dobre, že vyznie v kapele, ako ďalší nástroj navyše. Len tak ďalej!
HUMAN HUMUS
Po nich nastupujúci Popradčania HUMAN HUMUS, je ako kapela, ktorá funguje už nejaký ten rok, ako dobre namazaný stroj.Ten sa nezadrhol ani dnes. Perfektná, energická dávka grindcore, už začala sekať aj pribúdajúcich ľudí na márne kúsky. Ľudovo povedané nasračky. Nie je čo v ich prípade ,ani len riešiť.
Ľudia sa valia dnu a moje obavy o slabú návštevnosť sa rozplynuli. Dokonca je tu plno ľudí z okolia a dokonca partia aj z .Maďarska. Vidieť, že sa začína budovať tradícia. Veľa ľudí sa ma pýtalo, prečo som nepokračoval v Bonesawer Party, aj keď to meno má už dlhú tradíciu, názov Bomby N aNItru to prevalcoval po plnej čiare a občas aj je lepšie začať s čistým listom, než pokračovať už pri nejakom 22 pokračovaní.
BUT
Na Česko Budejovicky BUT som bol fakt zvedavý. Videl som ich už párkrát a za bicími, sedí môj dlhoročný známy Zbyňa (ex-Ingrowing) a tak som ich grindcore aj chcel preniesť ,sem na svätou púdu! Pri príchode mi ihneď strčili do ruky, šestku Budvarov a povedali "Všetko nej, ty staříku"
Keď som dal jedno pivo neskôr chalanom zo See you, tak poznamenali "Hele, to jako Brňákovi dáváš toto pivo??" "To se nedělá".
Set odjebali, ako hrom.Medzi songmi, používali aj intrá, takže ich set vyznel celkom dosť mechanicky. Neviem ináč, čo je to za módu, ale stále viac kapiel začína používať v prestávkach, medzi songmi ,sample.nechápem to, či to má navodiť atmosféru,alebo len vyplniť prázdne miesto.
Každopádne BUT išli tiež,ako namazaný stroj. Ono už aj trocha bol namazaný, ale grindcore ala tutti!
SEE YOU IN HELL
Trocha zmeny štýlu a na pódiu už sú Brňáci SEE YOU IN HELL, ktorý s apráve vrátili z Ázijského tour. Kapela už tiež poskladaná za roky zo starých bardov, obohatená o mladú krv za gitarami, ukázala, ako sa hrá punk as fuck. Tiež nie je čo riešiť, tu sa roky pretavili tiež v rutinu. ľudí už pribúda a zo mňa už úplne opadá nervozita, kedže to vidím, že to ukončíme aspoň bez finančných strát.
SANATORIUM
Po nich zase zmena štýlú. Prichádza obnovený SANATORIUM. Priznám sa, že voľakedy sme s nimi odohrali fakt celkom slušné množstvo koncertov a tak ma ich reinkarnácia aj celkom potešila. ale priznám sa, že som čakal, že začnú, kde skončili, čiže v obdobý ich guturálne brutal death metalu. Ale oni sa rozhodli, že začnú tam, kde začali.Od prvých nahrávok, ktoré ešte zneli ako klasický death metal zo začiatku 90 rokov. Tento štýl pochopia asi len tí skorej narodení,lebo som počul, že sa ma niektorí pýtali "To je Sanatorium?" ,"Ano" "Ale veď hrajú úplne niečo iné!". Kto ich nezažil na začiatku ich kariéry, a tak to teraz trocha nepochopí. Intro z prejavu Gerty a ide sa. Pre mňa občas tie až Ironovsky znejúce sóla, zneli divne, kedže som bol zvyknutý na iné. Ale zaznel aj kultový song "Č.Č.K.Č.Č". Pre mňa príjemný výlet do minulosti.
ABORTION
Po nich nastupujeme my, božie vemená ABORTION. Nič moc som ani nečakal, kedže polovica bola už pripitá a polovica, nasračky unavená. Prestavba pódia zaberá celkom dosť času, kedže Sanatorium pred nami používali svoje bicie.Nejako sa nám podarí dať dokopy set a na záver si pozývame, nášho bývalého gitaristu Picassa, ktorý s nami odohrá dve veci. No a ako prídavok zahráme song "Sebec", ktorý pochádza ešte z našeho dema z roku 1992 a vždy keď hráme s Craniotomy, tak to musíme zahrať na záver. teraz ale vytiahneme na podium, hambiaceho sa Halma a dotalčí ho tam Mrtvolka, ktorá zostáva na pódiu a grind/polka ide ako hrom,. Ja viem, žiande torty, striptérky a podobné somariny sa nekonali,ale človek si aspoň uvedomí, že to robí už 30 rokov! Kto vie, budeme mať aj turné po starobincoch? Alebo, pustia ma o dalších 30 rokov z geriatrie na skúšku a koncerte? Toto sú otázky, ktoré mi vtedy nedali spávať! hahahaha.
CRANIOTOMY
Po nás nastupujú CRANIOTOMY a konečne hrajú zase, ako voĺakedy. ich starý spevák Pygo je späť a to hneď aj badať na ich sete. Môžete byť akokoľvek dobrý spevák, keď nemáte charizmu, ste v riti a Pygo v riti nie je! Tá kapela úplne znova ožila ,aj vďaka Dannyho showman produkcii. Proste toto je momentálne v slam detah metale, najlepšie, čo doma máme a basta!  Ľudia na moje počudovanie aj vydržali dokonca a keď zaznel posledný tón , už bolo po druhej v noci.
Suma sumárum, z môjho hladiska sa akcia podarila na parádu, prišlo celkom slušné množstvo ľudí a fakt sa bavili. Spokojné boli aj kapely, takže nie je dôvod na paniku a o rok sa vidíme zase!
P.S. Hadam príde aj "maestro", Rudi, rodák tohoto skurveného mesta! hahahahaha.

Žiadne komentáre: