DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

štvrtok 4. januára 2018

THE PUBLIC „No Grave Is Deep Enough“ jednostranné LP 2016 (Heavy Metal Vomit Party)


Mám vo zvyku zabúdať. Čo s tým už narobím. Nosím v hlave toľko vecí, že niektoré automaticky zahrabem ďalšími. Tak to dopadlo aj s recenziou na tento titul. Nosil som ju v hlave toľko, až sa stratila pod inými vecami. No spomenul som si i znovu spísal dojmy z tejto placky Čadčanov po ich zmŕtvychvstaní a do pekiel vstúpení. Twiggy krajanom vydal pekne graficky spracované dielko, ktoré jemu ani bande isto ostudu neurobí. V jednoduchosti je sila.
Muzika už zas až tak jednoducho nepôsobí, no na to už si človek znalý ich tvorby dávno mohol zvyknúť. A čo je počuteľné hneď na prvý dojem, že oproti veciam z minulosti majú borci mohutnejší, povedal by som, že až metalovejší zvuk. Ten tentoraz dal vyniknúť riffom viac ako v minulosti. Úvodné, pomaly sa valiace Intro tak plynulo prejde do prvej veci „Nepriateľ štátu“, kde sa po úvodnej slohe banda rozohní do bieleho grindového inferna, aby sa znovu skľudnila v parádnej vyhrávke. Gitary znejú riadne husto a nasrano, do toho šum činelov a pod tým všetkým bicie nekompromisne klepocú. Aj nasledujúci song „Kosti“ začne v pomalšom, húpavom rytme, ktorý tvorí základ songu, no nie je núdza ani o rýchle hardcore časti. „Pach hliny“ začne pár akordami čistej gitary, ktoré zaniknú v burácaní rýchlych bicích a skreslených gitár. Čistá gitara sa síce ešte ozve v pár slohách, no gró tvorí agresivita a tvrdosť. Posledný song „12 hodín“ je coverom bandy Superapes, ktorú tvorili The Public + nejakí ďalší ľudia v polovici nultých rokov. Hudobne sedí v mantineloch tvorby bandy a je rovnako energická a intenzívna, hoci sa nesie poväčšinou v pomalších tempách. Škoda, že tu je koniec tejto nahrávky. Ako oznam, že beštia sa vrátila do života je tento matroš viac ako dobrý. No na zasýtenie môjho hladu po kvalitnom hardcore je to príliš malé sústo – len na zašpinenie mojich preriedených zubov.
Mám vo zvyku zabúdať, no na kvalitu, ktorú produkujú The Public je to až trestné. Našťastie somzabudol len napísať. Užívam stále.

-Majto C.-



Žiadne komentáre: