DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

pondelok 22. októbra 2018

KRÁTKÝ ,RYCHLÝ,HLASITÝ no.19, 20 rokov LYCANTROPHY, 20.10.18 Ždár nad Sázavou, Batyskaf

Česká fastcore kapela LYCANTRHOPHY oslavuje 20 rokov existencie. Týmto dňom im prilepujem nálepku "legenda", "Kult" a podobné označovania. Svoje výročie sa rozhodli osláviť v rodnom meste a som rád, že sme mohli byť pritom. Opisovať cestu po dialnici Brno/Praha, je skôr skúška nervov a doteraz nechápem, že už nejakých 20 rokov jazdím po tejto trase a ešte ani raz som s anestretol s tým, že by nebola niekde uzávera, zúženie, obmezenie. Niekto z kompetentných pochopil, že tu sa dajú parádne prať prachy do sračiek a už to robí dosť dlho. To vážne treba Hitlera alebo Husáka, aby sa tu postavilo niečo?
CONTROLLED EXISTENCE
Na miesto dorážame presne po poslednom tóne prvých NO GOD RHETORIC, takže z nich nič nemám. Ale za to druhých CONTROLLED EXISTENCE si už vychutnávam. Dlho som ich nevidel naživo, myslím si posledne, niekde na FFUDE pred pár rokmi a ono okrem výmeny gitaristu, sa asi moc nezmenilo. Stále je to, poriadný masaker s energickým vokálom , ktorý s prehľadom obsluhuje Ľuba. Som rád, že je u nich všetko po starom, lebo presne takto tú muziku milujem. Krátke,energické a rýchle.
ABORTION
Po nich to rozbaˇujeme mi, junáci z pod kríža ABORTION. Rozkladáme sa na malom podiu ,ako heavy metalová kapela a už si všímám, že ako sme sa rozrástli na štvoricu, v niektorých kluboch sa máme problém , zmestiť sa na podium. Tu sme boli ako sardinky, narážali do seba gitarami, bubeník si búchal lokťe o stenu,ale dali sme v pohode a po koncerte sme sa zhodli, že aj napriek tomuto malému "problému" sa nám veľmi dobre hralo. Dúfam, že sa to páčilo aj prítomným,ale reakcia bola pozitívna, tak asi ano, hehehe
LYCANTROPHY
Oslávenci LYCANTROPHY to rozbalili veľmi rýchlo a prišlo mi, že ich set bol až moc krátky na ten fakt, že s na podiu vystridalo pár starých členov a okrem ich setu na záver zazneli aj coverky od Dropdead a Agathocles. Bolo to zaujímavé, za basou už zabetónovaný Oťas (Needful Things). Polminutové námrdy, sekanice,škrekot, proste fastcore na hranici powerviolence. Len tak ďalej chlapci, nech vám to vydrží ešte poriadne dlho a hlavne, nech vládzete -)

SHEEVA YOGA
Ináč sme tu v tomto klube ešte nehrali a pomenovanie BATYSKAF , čo je vlastne označenie pre ponorku, sa náramne sem a trefne hodilo. Celý interiér vyzdobený, ako keby som s aocitol v Nautiluse s kapitánom Nemom. V kube boli len jedny prístupové schody, prudké ako u nejakého Shaolinského majstra a vytrepať všetky veci, bola teda poriadna fuška. A narvané bolo dnes poriadne a nosiť veci cez dav má proste svoje čaro -))
Pomaly sa zbierame, ale ešte si nenechám ujsť aspon SHEEVA YOGA, čo je myslím si, že jedna z top fastcore vecí v Čechách momentálne, aspoň u mňa! Zohraté, nápadité, energické. Paráda. Vždy si ich rád pozriem a vždy sú dobrý a dnes som mal pocit, že ešte lepší asi.
ČVas je núprosný a ženie nás domov , takže posledné dve veci sme nevideli ,aj keď by som si MASSOLU rád pozrel. Nevadí, možno nabudúce.
Ráno o piatej sme doma ako na koni ale vôbec nerozbitý a skôr plný energie! Tu ma napadá heslo na koncerty! NEPI ALE POČUVAJ!!!!!!
-Lepra-

Žiadne komentáre: