DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

piatok 17. novembra 2023

WHORESNATION, ABORTION, SANGRE DE IDIOTAS, RUINEUM , 16.11,2024 D Kaffe Sereď

Celkom rýchlo sa zbehlo toto podujatie.Francúzi WHORESNATION majú turné a tak sa chlapci z Ffud teamu podujali, že zorganizujú ich Slovenskú zastávku. Keďže tento rok Ffud fest nebol, som sa aj čudoval, že či nevyhoreli až do tej podoby, že sa na koncerty úplne vyserú už. Naštastie nie a tak táto jedina z mála DIY náplastí na našej malej scéne, zostane ešte dúfam dlho aktívna. Takže sa na tento koncert aj zišlo pomerne celkom slušné množstvo ludi, naprieč z celého Slovenska.A Pipo to zaklincoval vetou "Boha, to už je fakt koncert, keď prišli aj miestny metalisti!!"

Dodávkou berieme aj chlapcou zo Sangre de Idiotas a modlím sa, aby sa nič nestalo, lebo v tom prípade  zanikne grindcore na Slovensku -))) Privítanie s každým,lebo každý s každým sa pozná, zdatnejší sa už nalievajú, šoféri závidia a abstinenti hromžia. Koncert začínajú death metalisti RUINEUM. Už stála akvizícia našej scény a ich pomalý death metal na začiatok znel, ako keď čistíte náradie pred vraždením. Aparát nebol nič moc extra a zvuk sa ešte uhral v pohode, no horšie to bolo s vokálom. ten nebolo moc vôbec počuť asi ani u jednej kapely. Ako možne ste sa snažili, nebolo vás počuť. Zato chlapci predviedli svôj štandard a na začiatok to bolo celkom fajn.
Predstavovať dvojicu zaslúžilých grinderov SANGE DE IDIOTAS, asi nemá cenu. Toto sú proste maniaci a svôj asi 15 minutový set odjebali, jedným piskotom zbustrovanej basy. Murmur už bolo počuť o niečo lepšie, ale bolo to tým, že na podiu bol o jeden nástroj menej. ľudia už celkom slušne zaplnili toto miesto a už sa aj začali prvý ľudia kymácať. Intenzita ich vystúpenia je presne to, čo valcuje. Tá energia. Nemusíte nikomu ukazovať, aký ste dobrý hráč, keď to všetko zvalcujete svojim nasadením a energiou. Pre mňa vždy dobré, keď týto dvaja hrajú. Dobré, energické, nenudiace.
Po nich sa zliezame mi ABORTION a už tuším, že to bude celé zle. Libor je nachcípaný ako pes a ja som ešte tiež po prechladnutí, nemal vôbec hlas. Keď to skombinujete so slabým aparátom na vokál, výsledok musí byť zaručene sračka. Napriek tomu sa rozhodneme to dať,ako len vládzeme, lebo ja razím celý život heslo "Ja som už iné veci dojebal", takže tieto veci ma niekedy netrápia. Na počudovanie je to celkom v pohode,ale ten spev je úplne nepočuteľný. Nakoniec sa to snažím aspoň vyvážiť energiou a darí sa to, ako tak. Radšej vyprázňujeme plac, aby mohli nastúpiť hlavný aktéri večera.

WHORESNATION poznám a je to poriadny náhul. Ale naživo si nespomínam, že by som ich niekedy videl. Chlapci nanosia veci a urobia to, čo sme mali urobiť asi všetci. Počujú , že s vokálom to nie je sláva a tak logicky si trocha stíšia bedne,aby bolo vokál počuť.A ono to funguje! Stále to nie je ešte ono,ale už aspoň viete, že máte aj vokalistu. No a čo spustili, to by som prirovnal k tornádu, spojeného s tankovým útokom.Absolútne peklo. Ten bubeník je proste stroj! On proste nevypol ani na chvílu, išiel ako guľomet. Do toho si dajte energické vystúpenia vokalistu a tento recept bude vždy fungovať. Akurát ľudia sa ešte moc nehýbu, tak som im to musel ukázať, čo sa má robiť. Vďačne sa pripojili aj chlapci z už neexistujúcej Ale Est Acta a dali sme pogo, zvedačka, proste všetko. Ja už som bol udychčaný, lebo som si uvedomil, že idem od rána 5,00 v práci a rovno sme išli na koncert a navyše som už v predôchodkovskom veku, tak by som mal asi spomaliť. Ale hovno, kecám. Rob si čo chceš a pri takejto energii, akú vyprodukovali WHORESNATION, proste nejde len tak postávať! Každopádne, bola to pecka , ako hrom. Totálne to zvalcovali a zabalili nás do vriec na zdochliny . Výborný set!!! Ako sa mi nechcelo na koncert, tak som bol rád, že som tu! Dolialo to do mňa toľko pozitívnej energie, že ešte aspoň týždeň na to budem fungovať! Skvelá akcia, skvelý koncert a o druhej v noci už doma. Luxus!!!
-Lepra-


Žiadne komentáre: