DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

štvrtok 22. decembra 2022

GRIND PARTY Lesnice 17.12.2022

 

Táto udalosť sa kvôli Corone už odkladal asi dvakrát a nakoniec, keďže sme tvorovia trpezlivý, tak sa to podarilo. Miesto Lesnice je malebná dedinka, zaviata hrubou prikrývkou snehu so sympatickým počtom obyvateľov 666!!! Mi to máme od domova sympatických ,necelých 300km a tak sa teperíme po republike s nezbytnou kontrolou na hraniciach , či nepašujeme migrantov a aj s poznámkou colníka "Dneska je tu samej bedňák". Ako sa blížime k cieľu, tak sa nám pod nohami zvyšuje výška snehovej pokrývky! A na mieste je to čistá zimná romantika so sympatickými mínus 18 v noci. Začína sa dosť skoro a tak je to otázne, lebo je ešte k tomu aj fotbal a v čase vypuknutia koncertu je prázdna sála s pár týpkami, čo ich asi fotbal nezaujíma. "Odserú" si to PRÚMYSLOVÁ SMRT , ktorý celkom tlačia svôj nový album a sú aktívny, ako má byť. So slabou účasťou si zase moc hlavu nelámu a dávajú do toho všetko.

Naštastie sa počas setu začína už zaplňovať sála a tak sa lepšie hrá hneď. Muzika mi príde v celku ok ale na spev si neviem ani za boha zvyknúť. nejak mi nepasuje tá frekvencia. Ale to je môj osobný názor a publiku to zjavne nevadí. A to je len vec vkusu. Po nich si to už rozbalujeme mi s ABORTION a pomaly už aj prichádzajú ľudia. Podávame náš štandardný kabaret a se vším všudy. Ľudia sa začínajú chytať,ale stále to ešte nie je ono. Alkohol ešte nezabral, takže viac menej sa každý pozerá a po sete nás aspoň pochvália a navyše musíme ešte aj pridávať. Takže z mojej strany OK!
CRITICAL MADNESS mám rád a nejak mi ich koncert zatiaľ vždy ušiel. Ich muzika je fakt kvalitný old school grindcore, ako remeň a ich set nesklamal vôbec. Pre mňa prekvapenie , že konečne som si vychutnal ich set, ktorý vás katapultuje na začiatky tohoto štýlu. Fakt parádny set!

Bilosova nová akvizícia SICK SINUS SYNDROME v hviezdnej zostave vám ukáže, kde boli Malignant Tumour začiatkom deväťdesiatok, keď drhli tú svoju kópiu starého Carcass u. Toto tiež nič nie je iné, len ako pocta tejto legende a šlape im to v pohode, akurát ten harmonizér na vokále mi skoro roztrhol hlavu. Tiež tomu nie je čo vytknúť, lebo všetko sú to skúsený harcovníci na scéne a každý má už upratané v hlave, takže vedia čo robia. Užívajú si to a tak by to malo byť!


BOWEL FUCK som už fuck dlho nevidel a bol som celkom prekvapený. Tu začal set dvoch kapiel, čo sadili na fakt, že basu nepotrebujú a tak si to drhnú v zostave gitara/bicie/spev. Šľapavé , dobré a neskutočné výkony speváka. Ten vydal za ďalších dvoch členov. Fakt to malo energiu a šťavu. Z mojej strany dobrý! IMPULSEAR nesledujem, lebo ma zlomila únava a tak si už sadám, mám predsa svôj vek. Sadám a len počúvam, lebo ich posledný album "42" je fakt pecka. Sedím pri našom merchendise a sadá si ku mne gitarista Elis z Birdflesh a tak sa zakecáme, že ani nevnímame čas. Preberáme naozaj všetko a zisťujem, že je to fakt sympaťák s neskutočne dobrým zmyslom pre humor. (Ako sa vraví v Číne, svedkom Jehovovým? "Ding-Dong"). Kecáme, že aj zabudne, že už dohrali Impulsear a na rade sú oni.


No a pred ich setom sála sa doplní na maximum, ako keby všetci vedeli, že nastane kabaret, ako hrom. Približne v tretine ich setu sa trhá struna basákovi a stojí sa fakt dlho, lebo nevedia tento problém odstrániť a nakoniec sa to rieši, že niekto im požičia svoju basu. Trocha nás to vyhodí z rytmu, ale potom sa ide na plné pecky. Sranda z nich srší na kilometre. Úplne si to užívam. Ta klubová atmosféra, je predsa len lepšia než na festivaloch. Ľudia besnejú, smejú sa srandovným preslovom a tak isto názvom songov. Oni zatiaľ nikdy nesklamali a som rád, že tento humorne podaný grind , ešte nevymiera. Fakt sa zabávala celá sála.

Chlapci zanechali fakt excelentný dojem a nebiť tej roztrhnutej struny na base, bol by to festival dokonalosti. Všetky moje sympatie sa znovu upreli na túto kapelu a to ich registrujem už fakt dlho. A zase  ma dostali naplno, ako vždy. Odoberáme sa na ubytovňu, kde nás čaká už vyhriata postel, kde padám ako socha Stalina a spím v tej sekunde. Ráno s budím na krik a smiech a to ešte neviem, že Bilos práve zažíva krízu stredného veku a hneď po prebudení sa pri vchode v slipoch, vrhá do snehu a vyvaluje sa tam. Tak toto je pohľad k nezaplateniu!
Hodíme raňajky, kde sa zbehneme hneď štyri kapely Bilosovci, mi, Birdflesh a aj Impulsear. Ešte pokecáme, vypijeme hektolitre kávy a rozlúčíme sa a pálime domov, aby sme mohli v pondelok nastúpiť do práce. Ale stálo to zato a vždy ma toto bude baviť, odhliadnúc od veku! 
-Lepra-


Žiadne komentáre: