DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

nedeľa 21. marca 2021

DISTAX/BARNEY GUMBLE/BASAL BANAR/HOPSALA/RÚBANISKO/NIČITEĽ split 7"EP (TOTALITARIANISM STILL CONTINUE)

 

Nejak mi ušlo toto dielko od Adrika. Grindcore kompilácia ,mapujúca Slovenskú scénu, je mi známa, ale kompilačka mapujúca crust/punk scénu na Slovensku, nie. Takže pome po rade.

DISTAX , kapela Andreja z Human Humus , taký fajnejšl crust vypalovák s celkom fajn textom o punx, čo vyrástli zo scény.

BARNEY GUMBLE je stará punk firma chlapcov čo organizujú FFUD fest. Taký fajn prasopalný punk, Slovenské texty, angažovanosť. Týmto chlapcom môžete veriť, čo hrajú. Hneď dve veci tu majú.

BASAL BANAR je už asi po smrti, aj keď som registroval nejaké vskriesenie,ale zostalo ticho. Crustík s uškriekaným, ženským vokálom Majči, ktorý znie až black metalovo. Taká celkom dôstojná vec, keď už neexistujú

HOPSALA - B stranu otvárajú nihilisticky znejúci ,D beat hrajúci Hopsala. Text za 100 bodov, urevaný d beat.

RÚBANISKO , absolútne hitovka na celej nahrávke. Text mi odhodil dekel o tom ako je teraz moderné hrať crust. Hitovka jak remeň, zbory, fajný riff.

NIČITEĽ nám uzatvára celé EP. Taký až alternatívne znejúci punk s uškriekaným vokálom. Skladba sa ani nestihne rozbaliť a už končí. Trocha som ju nepochopil.

Suma sumárum. Skvelá prezentácia Slovenskej crust/punk scény,ale na druhú stranu, by sa sem toho zmestilo viac, lebo fakt škoda toho nevyrytého pásu v tom asfalte, keď sa tak na to pozerám.

-Lepra-

PUNKGEN

Žiadne komentáre: