DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

nedeľa 22. mája 2016

WHITE LUNG „Drown with the monster“ 7“ 2014 (Domino)

Kanadské divožienky a ich gitarový bar(bar)d vydali tretí album „Deep fantasy“ (ku ktorému som sa žiaľ nedostal), ktorému predchádzal tento singlový počin s dvomi divými vecami. „Drown with the monster“ je typická vec tejto partičky s podivnou gitarou v úvode, vreskotom Mish Way a priamočiarymi bicími, ktoré dokážu sypať jednoduché rytmy tak presvedčivo, až je to odzbrojujúce. Do toho Kennyho drsné riffy striedané s tými najpsychopatickejšími vyhrávkami, ktoré dávajú tejto bande jedinečnú tvár. „Snake jaw“ je tempovo rovnaká, no Mish tu vytiahne svoj drsne chrapľavý čistý prejav, ktorý jej hlasu nesmierne pristane. V niektorých častiach pritlačí na pílu a vrieska ako som zvyknutý zo starších nahrávok, no melodika v tomto songu dominuje. Rovnako aj gitara sa nesie v miernejších šialenstvách, hoci stále sú tu pekne divoké ozdoby. Skrátka, divý punk tejto party je osobitý a ľahko rozpoznateľný, čo v dnešnej dobe nebýva pravidlom.
Keď to tak počúvam, tak ma aj trochu sere, že som nejak prehliadol vydanie albumu a nezadovážil si ho. Snáď sa aspoň dostanem k tomu tohoročnému.
Ak niekto ešte nezavadil o tvorbu tejto partičky a nie je mu cudzí „ženský“ punk s vlastným ksichtom, nemal by váhať ani chvíľu a po jednom z mnohých titulov sa poobzerať.

-Majto C.-Žiadne komentáre: