DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

pondelok 8. septembra 2014

KRUSH , ABORTION, PER CAPITA 5.9. 2014 Mnichov, Kafe Marat

Pôvodne tento koncert mal byť súčasťou našeho plánovaného turné, ktoré sme ale museli nakoniec zrušiť kvôli viacerým dôvodom s tým, že urobíme tour neskôr, keď už budeme všetci v pohode. Nemci ale na nás stále naliehali, aby sme ten koncert odohrali s tým že ešte si niečo po ceste nájdeme. Aj sme si našli ale kvôli práci sme to museli zrušiť a rozhodnúť sa , či dáme len na otočku Mníchov. Prečo nie? Absolvovať vyše 600 km tam a po koncerte späť s tým, že bubeník musí do roboty na druhý deň je ako malina v pive. A predsa sme na to kívli aj odhliadnúc na upozornenia nášho bubeníka, ktorý už prekoncertoval Nemecko círom cárom ešte so Sanatoriom, že veĺa ludí aj tak nebude. Lenže chybá lávky. Doba sa odvtedy zmenila a tiež fakt, že už hráme pre úplne inú scénu ako napr. hrali Sanatorium. Ale nepredbiehajme.
Ráno vyzdvihujeme nášho bubeníka Mira a v ruke už ždíma nejaký mok, s ktorým sa nám chce pochváliť, že toto pivo je proste pecka a jedno z najlepších čo čapovali v Lokal Pube, kde pracuje. Mal pravdu, jeden a pol litrovka mizne na ceste do skúšobne. Po tomto už tie sračkové euroležiaky vám prídu ako ranný moč. Cestou sa zastavujeme, niekde v Rakúsku, že nám vyhladlo a z pôvodnej návštevy potravín, skončíme v Čínskej reštaurácii, kde by sme si dali bufetový stôl. ten však funguje do 14:00 a je 14:05. Hneď sa mi vybavila scénka z geniálneho filmu Falling down z Michale Douglesom v hlavnej role, ako zo samopalom strieľa v McDonalde, lebo prešvihol o minutku raňajšie menu. ale naštastie sme sa dohodli aj cez fakt, že Číňanka absolutne nehovorila po anglicky. Biznis je biznis. Hladný Miro, náš bubeník, ako ho odteraz volám, vyjedol komplet celý bufet.
PER CAPITA
Zbytok cesty grgáme a prdíme. Na mieste sme presne dohodnutý čas okolo 19:00 a to aj napriek faktu, že sme stáli vyše hodinky v kolone na dialnici. Holt je piatok.
Zdravíme sa s Attilom, bubeníkom Per Capita, ktorého u nás asi môžete poznať,ako bubeníka už neexistujúcixh grinderov Din -Addict. Spoznávame aj ostatných členov kapely, ináč veľmi sympatických ľudí a už dorážajú aj Hollanďania Krush. Predkoncertné čakanie si krátime popíjaním extra priemerného piva, ktoré neskôr už meníme za limonády (radšej). Klub Kafe Marat je celkom sympatický anarcho klub, presne ako každý jeden na západe od nás, kde to dokážu dať dokopy a žiadne mesto im nekladie polená pod nohy. Klasika, klub, kuchyňa,infoshop a dokonca aj second hand oddelenie šiat, ktoré už poznám z Dánska, kde to funguje štýlom zober si čo chceš a nechaj aj ty niečo.
Okolo desiatej večer sa začína hrať a  klub je celkom slušne zaplnený, odhadom cca 140 ludí. Prvý nastupujú PER CAPITA . Potnám ich z asi dvoch splitov, ktoré som tu aj recenzoval, ale naživo som ich ešte nevidel. Spustili klasický crust so zábrusom do grindu. Energické to bolo, spevák sa snažil a celkom to bolo v pohode. Publikum ich bralo tiež, boli predsa domáci, takže spokojnosť
ABORTION
Po nich sme to rozbalili mi, junáci ABORTION z konskej riti. Ešte len pri rozbaľovaní a zapájaní sme sa tak spotili, že už by sme ani nemuseli hrať. Tie reflektory, čo fungujú ako radiátory, už fakt nemusím. Čistá pomsta. Dávame celý set s tým, že jednu skladbu dokonca vďaka mne domrvíme. Ale klasicky, stačí sa vyhovoriť, že ste sa pozabudli a hráte z playlistu kapely, čo hrala pred vami.
hehehe. Takže set prebieha v pohode, dokonca už pri konci aj sa zapájajú ľudia ale štále to nie je vygradované. ŠĽahačku si vždy zlízne kapela po nás. Dokončujeme a ešte ľudia revú o prídavok, ale už fakt som na sračky prepotený a nevládzeme ani len trsátkom pohnúť.
KRUSH
KRUSH to rozbehli vo veľkom. Dvaja speváci si zapriahli vlastné mikrofony bez drátu a tak počas maresu, čo nastal počas ich vystúpenia sa stalo, že jeden spevák reval vpredu a druhý bol pri barovom pulte vzadu. Energia sršala po kýbloch. Akurát mi trocha vadilo, že v podstate vôbec nenazvučili bicie, ktoré občas sa utopili ale zase na druhú stranu bubeník do toho mlátil jak o život, štýlom drevorubač, takže ste počuli všetko v pohode. Potiahnu skoro 40 minút a ešte pridávajú dve skladby, čo nie je na škodu, lebo sa to proste dobre počúva a aj ľudia už idú na 100%. Po koncerte kecáme s nimi a zo sympatickej gitaristky sa vykľuje celkom slušná odborníčka na gitary a zosilovače. A to až taká, že si sama aj pájkuje veci a pred koncertom si všetko nosí sama. Ideálna žena.
Po polnoci s askaždým lúčime, dáme spoločnú fotku a čaká nás 7 hodin nádhernej cesty po dialnici. Čo viac si priať? Alebo sedieť doma s diaľkovým v ruke??? asi nie...
-Lepra-
Fotky-Steam photorgaphy-

Žiadne komentáre: