DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

sobota 3. mája 2014

AGATHOCLES, JACK, KAOSQUAD, ALEA IACTA EST, SEDEM SUPRAHON MINUT FAMILY STRACHU 2.5.2014 Zrkadlovka, Žiar nad Hronom

Vydať sa na tento koncert bolo už povinosťou . A po mizernom výkone a prístupe Pestilence, už aj niečo ako liečebná kúra. Na miesto dorážame v pohode a Žiar je pre nás niečo ako pre kresťana Vatykán. Tuto to proste scénou žije! Pravdaže to majú na starosti partia super ľudí, okolo Riša Sangreho, ktorý vedia robiť super akcie. Zo začiatku som mal obavy, že bude málo ľudí, lebo sa trúsili ako nezamestnaný na ponuky práce.Ale nakoniec Števo pri vstupe hlási číslo 130, čo je absolútne paráda. Na mieste nachádzam kompletnú Slovenskú aktívnu scénu a tak pravdaže kecáme a konzumujeme.
Prvý to roztáčajú SEDEM SUPRAHON MINUT FAMILY STRACHU. Kooperácia dvoch hlukových zoskupení, ktorým to fakt náramne sekne. Obe produkujú NOISE, ale obe zoskupenia stoja na inej strane a spojenie robí túto performáciu, celkom zaujímavou. Ich sedem minutový set končí tak rýchle, ako aj začalo. Páči sa mi ich tvorba a ich spoločný desaťpalec sa mi celkom často točí doma na gramci. Medzi tým prichádzajú aj ostatné kapely ,

SEDEM SUPRAHON MINUT FAMILY STRACHU
takže obavi, že kde sú kapely, boli vysvetlené. Tu nejak strácam niť akcie, lebo vystupuje projekt, ktorý kombinuje harsh noise s grindcore a ja ani len netuším o koho ide a ani sa nikoho nepýtam-)
ALEA IACTA EST
Žitný grindcore v podaní ALEA IACTA EST už začína pomaly rozbýbavať krv k žilách prítomných. ešte to nie je peklo, ale už je to predpeklie. Brúsia dobre, energia ide ako hrom. Po nich nastupuje, pre mňa ešte neznámi KAOSQUAD a podľa image, som si pomyslel, že ide o nejakú thrash, a nebol som ani tak ďaleko. Akurát že je to grindcore s thrash riffmi .Celkom zaujímavé. Zato po nich nastupujúci JACK z Maďarska, už vychytili

JACK
úplne začiatok vyvrcholenia koncertu. Ľudia naštartovaný na maximum, parádna kombinácia grindu a punku spôsobovalo doslova explózie prítomných. Celkom sa chlapci vyvinuli a od koncertu ku koncertu ako ich vidím, sú stále lepší a lepší. paráda! No a po ich sete to už AGATHOCLES vygradovali do úplného vyvrcholenia. Momentálna zostava ide ako šinkanzen. Ľudia už zošaleli načisto a idú ako o život.
AGATHOCLES
To pravdaže vidieť aj na výkone Belgičanov a tý ako keby ešte pridali a šalejú ako o život tiež. Zaznievajú aj staré pecky ako "A For arogance" , ale hlavne sa hrá z poslednej tvorby, kde tiež nie je núdza o punkové odtrhovačky, polminutové grind výplachy. Dostali sme presne to, prečo sme sem prišli. Ja viem, že občas už ľudia lámali nad touto kapelou palicu, hlavne kvôli ich nekontrolovateľnej invázii nekvalitných nahrávok a tiež za obdobie, keď si Jan zavesil na krk zase gitaru a vtedy hrali otrasne. No táto nová zostava a Jan opäť s basgitarou, proste musí presvedčiť každého skeptika, že oni sú späťa  omnoho silnejší než kde kedy predtým! Paráda. Po ich sete ich pravdaže nikto nechce pustiť a tak aj pridávajú. Potom ešte kecáme, pijeme a všetci prítomný sme tak nabitý energiou a s pocitom, že keď veríš svojej muzike, vieš búrať aj steny. Paráda! Díky aj neúnavnému Rišovi, čo to celé dal dokopy. Fakt jeden z mojich koncertných vrcholov!
-Lepra-


1 komentár:

-273,15Zbyna povedal(a)...

Jsem jeden z tech, co po nekolika shlednutych vystoupeni s Janem na.kytare, AG pochovali. Jsem rad, ze jsou zpet v plne sile!!!!!