DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


utorok 1. októbra 2013

LAST HOPE „More Than Ever“ CD 2012 (Last Hope)

Pekný, na vlastné náklady vydaný digipack tejto bulharskej kapely, ktorý mi tu leží od minulého septembra (nieže by zaháľal – to zas vôbec nie, len som predtým nemal komu o tom zvestovať, tak to činím až teraz), v ktorom je ukrytá nálož hardcore-metalu v duchu Pro-Pain so všetkým, čo k tomu patrí. Hneď úvodné „Intro 2012“ tejto bulharskej štvorice mi evokuje ťaživú atmosféru „The truth hurts“ spomínaných amíkov, čo potvrdzuje hneď nasledujúca „Walk alone“ s našlapanými slohami a pomalšími zborovo revanými refrénmi a valivým záverom songu. Žeby v ďalších skladbách šlo o niečo iné ako poctivý hardcore postavený na metalovejšom sounde gitár, to nečakajte. Na albume síce prevládajú skôr stredné tempá, no občas sa kapela dostane pekne do obrátok („Heavy lies the truth“ či „Dead“) a to vás potom tlačí pred sebou, aby vás následne v strednotempových pasážach či songoch načisto rozomlela. Niektoré skladby trochu vytŕčajú nad zbytok chytľavosťou („Alive“) či spomenutým rýchlejším tempom („Another state of mind“, ktorá trošku aj spevom pripomína Agnostic Front či „Karmagedon“), občas spevák prekvapí pokusom o melodickejší rev (refrény „Someone else“, „Live a lie“), čo pôsobí osviežujúco. Spevy sú dosť spestrené aj početnými zbormi a hosťujúcimi vokalistami zo spriaznených spolkov (napr. metalový štekot v songu „Karmagedon“ je teda kurva dobrý), no pokus o čistý spev v „Sleepwalkers“ mi spočiatku teda nesedel, ale záver songu mi trochu pripomína Mucky Pup a tam už to tak nereže uši, tak som časom aj privykol.
Pre všetkých, čo radi drásajú sluchovody ťažkotonážnym hardcore-metalom v duchu takých Pro-Pain či Madball abo Merauder je toto cd povinnosťou, ostatní môžu len koštnúť abo sa na to úplne vyprdnúť...
-Majto C.-
 

Žiadne komentáre: