DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

štvrtok 25. decembra 2014

COMMON ENEMY / EAT YOU ALIVE split 7“EP 2014 (kooperácia)

Obal s infantilnou kresbou skejtujúcej vlasatej kostry síce môže čosi napovedať, no neprezradí celkom, že v drážkach je ukrytá porcia kvalitnej muziky.
Najskôr sa predstavia americký thrashcoristi Common Enemy, ktorí v troch krátkych šlehách predvedú všetko, o čom dnešný thrashcore je – nabrúsený rýchly nátresk so spomalenými pasážami v strede, s urevaným spevom, kde spevák pľuje slová v rýchlom slede (Smash´d), alebo sa striedajú svižné pasáže s pomalými, do čoho spevák odrieka text a gitara valí vyhrávky (Part A), alebo sa jedná o krátku srandičku s pomalším basovou linkou odohraným úvodom a rýchlym záverom, kde spevák zreve len názov songu, čím sa kedysi preslávili S.O.D. (Oh snap, it´s Bigfoot!). Celkovo znie tvorba amíkov celkom fajn a je škoda, že sem dali len 3 krátke songy (celý materiál má 2 a pol minúty), pričom tento formát by zniesol aj dvojnásobnú porciu muziky a ja istotne tiež.
Na druhej strane sa predstavuje mladá talianska mlátička, ktorá má žánrovbo blízko k americkým parťákom, no ich tvorba je ešte zbesilejšia. Spevákov hysterický prejav je na hranici znesiteľnosti, no do tejto zbesilej produkcie presne padne. Gitara s basou hrajú vcelku dobré vyhrávky, že songy pôsobia dosť melodicky napriek všetkej tej rýchlosti a nekompromisnosti. Taliani ponúkajú 4 krátke songy, no tiež nenaplnili maximálny hrací limit, čo je škoda, bo v istých ohľadoch ich tvorba znie originálnejšie ako u Common Enemy. Možno je to spôsobené aj frázovaním spevu – predsalen, taliančina znie dosť odlišne od angličtiny, ale aj hudobne sa mi zdajú zaujímavejší a nevadí ani horšia zvuková kvalita oproti americkej strane.
Jediné riešenie ako byť sýty pri takto krátkych materiáloch je točiť stále dokola, no aj tak sa asi v prípade oboch kapiel radšej pozriem po niečom dlhohrajúcom...

-Majto C.-


Žiadne komentáre: