DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


nedeľa 3. mája 2015

THE ESTRANGED „s/t“ LP 2013 (Sabotage Records)

Toto je tretí album portlandskej partičky a dostal som sa k nemu čistou náhodou, keď som si púšťal ukážky od vydavateľa Sabotage, ktorí okrem iného vydali aj nejaké veci od mojich obľúbencov White Lung či Terrible Feelings. Na prvý letmý dotyk ma ich song uchopil na správnych miestach, tak kúpa albumu bola samozrejmosťou...
Úvod obstaráva mierne melancholická „Forever been erased“, ktorá svojím stredným tempom a drnčivou gitarou s melancholickými vyhrávkami a pochmúrnym hlbokým spevom vyvoláva vo mne neskorojesenné nálady, hoci za oknom začína zúrivá jar. Ani nasledujúca „Fatalist flaw“, s výraznou hoci jednoduchou basovou linkou, nezostáva tejto atmosfére nič dlžná. V tomto duchu pokračujú aj ďalšie songy, gitarista Mark svojím smutným spevom (jeho farba je niečo medzi Davidom Bowiem a Robertom Smithom z The Cure) vyvoláva príjemný smútok, do toho stále tie zvoniace kovové riffy a vyhrávky sprevádzané strohými bicími a účelnými basovými linkami. Nie je tu song, ktorý by vytŕčal nad ostatné - o tom tvorba tejto trojice nie je. Album ako celok drží pekne pokope a po celý čas vás drží v svojom chladnom objatí. Len z času na čas niečo mierne vystrelí nad zvyšok (divoká gitara v závere „Mark of sin“, parádne rinčiace sólo v „Languid sky“, v ktorej závere sa ozve ešte decentná pasáž klavíra, Clashovskou náladou opatrená „Play for keeps“, pekné basové vyhrávky „Another stab“ a mnohé iné momenty iných songov).
Materiál, ktorý musí potešiť každého, čo svoju dušu oblažuje melancholickým post-punkom a podobným žánrom, ale môže dobre padnúť aj iným otvorenejším poslucháčom. Mne napríklad z času na čas tiež príde riadne na chuť a vtedy len sedím a nechám sa kolísať a striasať mrazením spôsobeným jeho vibráciami.

-Majto C.-Žiadne komentáre: