DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


štvrtok 30. apríla 2015

27.4.2015 - DISTURBANCE PROJECT, RAGEOUS INTENT, ALEA IACTA EST – Žiar nad Hronom, Holy Cross Pub

Začať týždeň grindovým koncertom je super vec, no pre organizátora nočná mora. Keď je však kapela na turné, ťažko vyberať lepšie dátumy. Treba sa prispôsobiť a veriť, že sa večer nájde aspom pár nadšencov tohto okrajového extrémneho žánru, ktorý si prídu po šichte zresetovať hlavu a nabrať energiu na nastávajúci týždeň (na grind chodia v pondelok len pravý grindery!!!!! pozn. Richard haha). A veruže sa nás dnes nielen na moje prekvapenie stretáva celkom dosť, aj keď po našom príchode, a to sme prišli zhruba v čase, keď sa teoreticky malo začať, nebol v katakombách Holy Cross Pubu (čo je bývalá Erika pub, kde bol Final Exit a The Kill) skoro nikto. Pri vstupe si kupujem papierové vrecko s vega pagáčmi od Ivky (kto zaváhal tak môže vážne ľutovať!!!!!!) srknem pár dúškov z piva a večierok sa môže začať. Alea Iacta Est z Galanty dostali právo prvého výstrelu. A začali teda poriadnou palbou čím potvrdili, že suverénne patria k tomu najlepšiemu čo môže slovenská grind scéna ponúknuť. Podľa ich spokojných výrazov usudzujem, že sa pri hraní dobre bavia a bavia sa tiež aj grinderi z tesnej blízkosti. Attila rozdáva do publika vytlačené texty ak by si náhodou chcel niekto s nimi dat refrén, no nik sa dáko nechytá hehe.
ALE IACTA EST
Aj keď sa aj napriek silnému grindovaniu nekonajú žiadne mosh kreácie, ani žiadne iné tanečné doplnky, len občas nejaké to hrozenie, tak spokojnosť cítiť na oboch stranách. Aleáci si zo sebou priniesli aj čerstvý split singel s Rageous Intent, ktorý samozrejme hneď ukorisťujem do zbierky. A práve Rageous Intent striedajú chalanov pri nástrojovke a po krátkej pauze nasleduje ďalšie besnenie. Rageous Intent pochádzajú zo slnečného Madridu a južanský temperament cítiť v ich hudbe teda poriadne. Intenzívny, rýchly grind core s jednoduchými, chytľavými HC pasážami sa ozýva klembovitou pivnicou a štvorica drtí ako o život. Krátke songy s minimálnymi pauzami tak ako to má byť, bez zbytočných somarín.
RAGEOUS INTENT
Možno by som ich set málinko skrátil, lebo ku koncu to už začalo mierne nudiť, ale chalani si to užívali a tak to bol len môj problém. Moc toho o tejto kapele neviem, videl som ich akurát raz na play faste, ale s dosť na riť zvukom a tak som rád, že som si mohol ich rachot vychutnať teraz pekne zblízka. Gitarista Gerardo, ktorého môžete poznať z legendárnych Denak si na chvíľu vydýchne, vymení basu za gitaru a akoby sa nič nedialo užíva si dnes už druhý set a to s Disturbance Project. A poviem vám úprimne, toto bola jeba!!!!!!! Od začiatku do konca totálne grind peklo s nonstop klepačkami a rúbanicami, bubeník mláti ako život a pritom všetkom stíha pomedzi aj kadejaké parádičky, prechody a neviem čo ešte, no proste šupa. Gitaristovi sa taktiež ruky nezastavia a behá hore dole po pražci ako besný. 
DISTURBANCE PROJECT
Vážne parádny gig bez menšieho zaváhania. Z nahrávok mám Distrubance Project rád, ale toto ma dostalo totálne. Neni ani jedenásť hodín a je po všetkom. Keďže však treba ráno vstávať do práce tak mi to len vyhovuje a zbytočne sa už nezdržiavame, naložíme bicie, rozlúčime sa s bandou známych a s kapelami a dreme domov. Aj keď sa hneď po príchode snažím zaspať, hučí mi v celom tele príval energie, ktorá mi pomáha prežiť ešte niekoľko ďalších nudných dní v práci.


Jan IP

Žiadne komentáre: