DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

piatok 6. marca 2020

INTERNAL ROT - Grieving Birth (+ úvod do grind core 😀)
Grind core. Taktéž s přívlastkem old school. Ten nejohroženější druh extrémních hard corových stylů. Ten chudáček krčící se pod hordami gore spolků, ten styl, kterým se mnozí označují, ale vlastně vůbec nehrají. Pod označení grind core svého času spadaly skoro všechny death/grindové spolky, všechen gore světa, pak i powerviolence, fast core, mince core a kdo ví, co ještě. Škatulky jsou na hovno, ale pořádek musí být! Snad se všichni shodnou na tom, že vůbec prvním klasickým čistě grind corovým albem bylo From Enslavement To Obliteration. A teď zkuste najít kapely, co tento ultra klasickej styl hrají. Archaický grind core. K naprosté dokonalosti tento styl dovedli samozřejmě Insect Warfare, ale těm je prý konec (i když já věřím, že se opět posbírají a odehrají tentokrát už to fakt úplně poslední tour o 147 zastávkách), ale z žijících už to tak slavné nebude. Rot, Chiens, Death Toll 80k jsou asi nejznámější. Když pomineme skandi grind core, kde spousta kapel klasický grind core hraje, ale s naprosto vyšperkovaným zvukem a precizními hráčskými výkony, na úkor surovosti a bestiality, tak tu máme extrémně silnou americkou scénu, a skvělou, i když velice malou scénu australskou. Americká grind corová scéna by si zasloužila detailní rozbor, protože těch nenápadných a po jakémkoli širším úspěchu netoužících kapel tam jsou spousty.
A jak je pojmem označeni skandi grind core, nebo us grind core, tak se stal pojmem i Ozzie grind core. 
Hlavní město australského grind core bylo vždycky Melbourne. Nevím, proč ne Sydney, ale Melbourne vždycky vedlo. Vzpomíná si ještě někdo na pojem - Melbourne Grind Core Syndicate? Myslím, že autoři tohoto označení byli paradoxně Blood Duster. Proč paradoxně, protože ti po albu Yeast! začali hrát úplný sračky. Každopádně Melbourne vždycky bylo městem grind core. Každej ví odkud byli a jsou Warsore, The Kill, Captain Clean Off... desítky dalších... a Internal Rot.
Kapela, co neexistuje zas tak dlouho, ale smečka, co hrdě drží prapor australského grind core vztyčený. Nová deska je určitě jejich nejlepším počinem dotaženým k dokonalosti. A těžký psát něco úplně konkrétního po tom dlouhém úvodu. Je to prostě ten klasickej grind core, o kterým jsem psal. Nic víc a nic míň v tom nenajdete. Pokud jste otroky totoho stylu, Internal Rot vás nakopne tak, že budete skákat štěstím po cimře a váš zbytečnej život zase dostane smysl. 
Základem je naprosto precizní ultra rychlý blast beat v nejlepším duchu bájných Insect Warfare a vrchního blastera pár excellanc Dobera Beverlyho. Přidáme skvělou kytarovou práci čerpající až z F.E.T.O. Pokud bych měl hledat nějakou slabinu, byl by to asi vokál, který hrne téměř pořád v jedné poloze. Ale to už bych byl takt velkej rejpal, protože z desky (a to to poslouchám z mp3) jde tolik energie, že to už fakt musíte hledat maličkosti, abyste just něco našli.
Ovšem, co jsem bohužel nepochopil, je obal. Co to má znamenat, ví asi jen Internal Rot samotní. Co tam dělá ta ženská? Kdo to je? Proč se to album jmenuje Grieving Birth? Asi se budeme muset zeptat přímo jich. Zatím to ponechme tomu, že Australané jsou naprosto svérázní jedinci, jejichž humor vyžaduje dlouholeté studium! :-)
Závěrem přiznávám, že recenze je silně subjektivní, angažovaná a je poctou tomu jedinému a pravému grind core, který je zvěčněn na 23 minutách a 22 válech na albmu Grieving Birth od Internal Rot! Poklekněte před mistry!
-Zbyňa-
BANDCAMP-

1 komentár:

Angela Alex povedal(a)...

HERPES is a serious and recurring disease which can't be cure through drugs or injections by an American doctors but the best way to deal with Herpes is by taking natural herbs medicine for it,  I have red about DR JAMES the great herbalist doctor who cured me from herpes  with his powerful herbal medicine.  I contacted him to know how he can help me and he told me never to worry that he will help me with the natural herbs!After 2 days of contacting him, he told me that the cure has been ready and he sent it to me via UPS SPEED POST and it got to me after 4 days i used the medicine as he instructed me (MORNING and EVENING) and i was cured!it's really like a dream but I am so happy!   for the people suffering from herpes and other diseases like  Rectum  effects, intestine damage, bowel obstruction, Ovarian disease,  Cancer, hypothyroidism, Herpes, COPD, HIV, Arthritis, Lyme disease,Hpv, Infections,Liver Disease, Autoimmune Diseases, Parkinson's disease,Lupus,Nephrology and Hypertension, Neurology, Obstetrics, Gynecology, and Women's Health, Oncology, Pediatrics, Pulmonary, ACUTE MYELOFIBROSIS, ALZHEIMER's symptoms, BREAST CANCER, DIABETES, HAIR LOSS AND HAIR TREATMENT, KIDNEY DISEASES, LEUKEMIA, MYELOID LEUKEMIA, STEM CELL TREATMENT 
 should contact him for his herbal medicine because i am a living testimony and i was cured of herpes and his medicine is legit.  I sent him what he requested and he sent me his medicine which  I took for 2 good weeks and today I am out here with a negative result. When I went for the test I was so happy after taking his herbal medication  I paid homage to his country to celebrate with him on his African festival which he told me it usually happens every year.  you can reach him through  VIA E-mail   drjamesherbalmix@gmail.com or whatsapp number:+2348152855846