DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

nedeľa 26. januára 2020

ROTTEN SOUND/ČAD/CARNAL DIAFRAGMA/G.O.R.E./MINCING FURY/DOBYTČÍ MOR/KURVA live 24.1.2020 Ostrava,Barrák

Už mi doma jebe, jedu na Rotten Sound do Ostravy! Rozhoduju se na poslední chvíli asi půl hodiny před odjezdem autobusu. Je prostě potřeba zas po letech vidět ty ostravský ksichty! 
Ty ksichty mě lákají vlastně víc než kapely samotné, kromě snad Rotten Sound, na který jsem byl docela dost zvědavej, protože je sleduju od úplnejch začátků a kytarista Mika je pro mě jeden z nej grind kytaristů vole ever!
Ksichty i potkávám, legenda vedle legendy, co bych vám říkal. Takovýho Steziho jsem neviděl minimálně 10 let!
Ale ty kapely, že jo...? První hraje partička pod romantickým názvem KURVA. Nečekal jsem vůbec nic a byl jsem velmi překvapen. Trojice týpků v klasickým obsazení a všichni na zpěvu. Styl? No... rock-'n'-roll punk v solidní rychlosti. Nakopávalo to ale kurevsky! Jak obecně tento styl ignoruju, tak tohle mělo fakt kule a tolik energie nepředvedla žádná kapela dnešního večera..., až teda na finské mistry. KURVA byla kurevsky dobrá a to vám říkám, běžte na ně mrknout, až budou vrzat u vás v kulturáku! Výborný!
Pak už to šlo z mého pohledu dole kopcom. DOBYTČÍ MOR jsou zasloužilí umělci, v rámci stylu se hovoří i o legendě. Já nevím. Nikdy se mi to extra nelíbilo a dnešní vystoupení mě nenadchlo vůbec. Pokud má někdo D.M. zafixovaný jako grind core, měl by to přehodnotit. O grind core se v žádném případě nejedná. Řekněme death/grind, ale bez blast beatů, ale se spoustou gore temp, občas slam a velice často ultrakomplikovná stavba songů. Žádnej přímočarej náklep nehledejte! Za mě velice těžce stravitelná muzika! Ale to je jen můj názor, spouta fanoušků kapelu podpořila a kotel se rozjel velkej. Za mě slabý, za jiný výborný. Ale kdesi za tou těžkopádnosti se skrýval starej dobrej Carcass! Škoda že se neprodral víc na povrch!
Další je G.O.R.E. Sakra! Další pro mě těžce stravitelná věc. Opět kapela existující snad 20 let. Opět často označována za grind core, ale opět podle mě mylně. S nějakými blasty se velice šetří, sází se spíše na taneční/groovy střední tempo, i když občas se bicmen splaší. Co já můžu říct, tak kytara mi převelice sedí. Já tam slyším Pintada. Ale fakt! Dále bych ocenil výkon frontmana, kterej odtáhnul celej koncert, a i když mu dávno není 18, tak celej koncert odpařil na plnej knédl! Veskrze veselá muzika od veselých lidí. Každopádně kapela má na víc.
A to samé je nutno říct o MINCING FURY... Nezničitelná kapela! Kokoti, co to táhnou snad taky už 20 let. Reef, na zpěvu, už pomalu taky bude legendou, člověk, co má na pažbě mraky zorganizovaných koncertů a hlavní mozek slovutného Antitrend zinu. Mincing je kapela, jež by teoreticky měla být hvězdou brutálního death metalu..., ale není. Proč není? Protože nechce. Kapela, která sama sebe degraduje dementním vystupováním, tralala hopsahejsa songy. Na jednu stranu je třeba ocenit jejich filozofii, že "my si budeme hrát co chceme a vy se třeba poserte," ale na druhou stranu, při pohledu na jednoho z nej bicmenů v ranku, na velice schopného kytaristu a na dva vokalisty, kteří by byť i sólově to celý hravě utáhly, si říkám, že ta kapela má mnohem navíc. Ale jejich věc, ať dál hrajou "Kačenku," hlavně že je večírek.
CARNAL DIAFRAGMA... A zas dlouhověká kapela hrající gore grind. Tentokrát je třeba přiznat, že v určitých momentech se o grind core skutečně jednalo. Robert s Davidem (kyt/bass) už spolu hrají strašných let a mění jen zpěváka a bubeníka/y. Neslyšel jsem je s nebožtíkem Cichým (ještě furt je mi z jeho smrti blbě), ale Libor se mi zdál docela v pohodě a určitě to nebylo špatný. Kino na vokálu taky dobrej! Celkově dobrý vystoupení, v rámci stylu nadprůměr.
Slovenské hvězdy ČAD jsou předposlední. Upřímně vůbec nechápu celý ten hype ohledně jejich poslední desky/tvorby, ale asi jsem idiot. Mám rád starší nahrávky a mám rád jejich přímočaré texty. Nová tvorba je lehce mimo. Pro širší masy, politicky mnohem korektnější, pomalejší. Co mně chybělo, byla energie, odpich, nasranost a bordel! Holt, už je to jinde a staří pičusi ať se pojebou! Pro mě zklamání, ale opět pro jiné vrchol! No jo...
ROTTEN SOUND na úplný závěr! Hmm, já mám rád R.S. Nejvic sedmipalec Psychotic vetenarian a lp Under Pressure! Grindcorové skvosty! Skvostný byl i jejich výkon na druhém Obscene, kdy vše rozmetli dvěma kytarama a coverem Terrorizer. Na to se prostě nezapomíná! Dnes ale naopak - bez basy a tak jen zpěv, kytara a bicí! No totok!!!??? Obavy jsem měl značné, ale zcela liché! Vražda! Zvuk jak dobytek (eh, sorry, zjistil jsem, že na Ostravsku se říká jak pes!) Tahle kapela nemůže prostě zklamat. Pokud se předchozí kapely snažily hrát grind core, tak Rotten Sound ten grind core skutečně hráli! Palba! Bez výhrad! Absolutní spokojenost! Taaaaarget!!!
Večírek skvělej! Lidi skvělí. Kotel na plnej hřebík prakticky na všechny kapely! Kapely zahrály v rámci svých možností a standardů, ale s pojmem grind core bych byl pro příště opatrnější.

-ZbyňaBeggard-

Žiadne komentáre: