DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


pondelok 5. januára 2015

IDIOTS PARADE "Idiotsgraphy 2005 - 2013" 12"LP 2014 (T.V.G. Records)

No bolo otázkou času, kedy prebehne nanebovstúpenie IDIOTS PARADE. Takže od kapely, o ktorej sa hovorilo, že hrá kurva dobre sa presunuli k tomu, že  im odteraz sa bude hovoriť, že je to kultová kapela. Pritom za krátku dobu existencie toho dosiahli celkom slušné množstvo mét. Rozpadli sa v čase, keď mali vydávať full album práve pre TVG records. Album sa nikdy nerealizoval a členovia sa rozutekali každý iným smerom. Spev išiel na materskú, basa do krčmy, bicie do bordelu (SEDEM MINUT STRACHU) a gitara k dokonalejšej podobe grindcore (JAKUBYSKO).
I.P: boli jasnou hviezdou na Slovenskej  (úbohej) scéne fast core a špeciálne v štýle stop ´n ´go. Ano po nich sa snažili ich napodobniť ale najma charizmatickej speváčke Peťe sa to moc nedarilo. Zanechali po sebe stopu, ktorá už sa nevymaže nikdy a až ste ich len videli naživo a rozsekalo Vás to, alebo máte len niečo od nich, tak je ti skvelá príležitosť vlastniť od nich, naozaj všetko čo kedy a kde vydali. Skladby idú v horizonte od najnovších až po tie najstaršie. Je ich dokopy 47 a poviem vám, že je to výlet v čase a hlavne zaregistrujete to, že skladby sú čoraz divokejšie, špinavejšie, brutálnejšie. Ano, je to vývoj (tak tomu hovoria). Moje favoritné nahrávky od nich? Tak v prvom rade splitko s mojou kapelou Abortion. Tie songy proste zabíjajú. No a potom 3 skladby z kompilačky "Sekec mazec no.4" sú tiež slušným zabijákom. Songy z kompilačného LP "Kill Fascist no.2 , kde boli jediným zástupcom z Europy sú tiež super. Trocha šlapnutie vedľa sú songy zo split 7"EP zo Say Why? , nie však v muzike, ale vo zvuku. Fakt ten spev sa dokurvil statočne, keď to už takto odstupom času počúvam. No a máme tu ešte 5"EP, ktoré vyšlo u Adrika a je to z koncertu a obsahuje tri skladby. No a keď chcete počuť poriadne špinavý fastcore, tak tu je ich demo. Bordel ja vyšinutý.
Booklet LP obsahuje texty a koláže fotiek a letákov. Graficky skvelá práca a aj hudobne. Pravdaže vyšla aj CD verzia (Bones Brigade) a chystá s aj kazetová verzia. Až si náhodou taký ignorant, že si o nich nepočul, alebo si sa tu narodil práve a myslíš si že fastcore je to pravé orechové, tak neváhaj a volaj svôjmu dílerovi o dávku!!! Tak a už len čakať na reunion!
-Lepra-
http://bandzone.cz/idiotsparade

Žiadne komentáre: