DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

sobota 28. novembra 2020

MORTIFY "Stench Of Swedish Buzzsaw" MC 2019 (Grindfather Prod.)

 

Zaujímavý projekt z Japonska. Poskladali sa ošúchaný bojovníci z iných kapiel, ako Ryo,bicie (Final Exit), Tak, gitarista z Coffins a Adam ,vokál v milion kapelách, mne asi najznámejšia je Sick/Tired. Takto v tejto zostave sa rozhodli vzdať hold Švédskemu "buzzsaw" zvuku, ktorý preslávili Škandinávske death metalové kapely, ako Entombed,Dismember a ktorý mal na starosti a vlastne aj asi vymyslel zvukár a majiteľ štúdia Sunlight, Tomas Skogsberg. Presne v tomto duchu sú nahraté skladby, ako keby ste počúvali niečo zo škandinávie, začiatkom 90 tych rokov. Čakal som nudný death metal, ale chlapci po poňali fakt zaujímavo. Zvuk, hudba, riffy, postupy, vokál, všetko je čistý, rýdzi Švédsky death metal, ale dĺžky skladieb, to sú zase také pol minutové šteky v duchu grindcore. Takže vznikla zaujímavá anomália, ktorá sa mbe, aleže sakra páči. Milujem obe spomínané veci a takto pokope, to je proste lahoda. škoda tej krátkej minutáže, lebo v kuse musím otáčaťkazetu, ale za tú muziku, to stojí! 

Kapela, teda projekt existuje a funguje stále od roku 2017 a po dvoch demách, je toto považované, za ich debut. Z mojej strany, poriadne ,milé prekvapenie.

-Lepra.

BANDCAMP

Žiadne komentáre: