DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

štvrtok 11. mája 2017

STABBED, OBLITERATE, ANIME TORMENT 7. 5. 2017, Košice, Cassbar

Naši OBLITERATE a STABBED si cez predĺžený sviatočný víkend (kto nosí šeredné zelené tričko, bol dúfam v robote, nech nie je za pokrytca) s litoměřickými ANIME TORMENT strihli miniturné, ktoré malo záverečnú na domácej pôde. Keďže bola nedeľa a ľudia v KE sú hnilí prísť na koncert tak či tak, jedno, že je na druhý deň voľno, tých cca 40 ľudí v podniku nakoniec potešilo. Navyše vedľa v 777 hrali crustovice, to ešte fanúšikovskú obec „nariedilo“. Klasicky sa nikto nikam neponáhľal, začiatok sa zo siedmej posunul až kamsi za ôsmu, ku koncu už boli fofry, aby po desiatej batmani z kláštora oproti nezavolali drábov, ale dobre to dopadlo.


Akciu otvorili nováčikovia STABBED. No, nováčikovia... na pódiu boli ¾ aktuálnej zostavy OBLITERATE, teda aj s novým bicmanom, domácim u svidníckych prog/deathových nadšencov ORTOMEN. Zvyšok klasika, Ivin gitary, Janči basa, a pretože Gabi sa nejako nevyskytol, na poslednú chvíľu akciu odreval hosťujúci český cudzinec. Aj takto to bolo dobré, STABBED sú vlastne oldschoolová verzia OBLITERATE pre tých, ktorí novú tvorbu domácej kedysi grindovej legendy netrávia. Tu majú death/grind ako zo „zlatých čias“, trochu aj do NAPALM DEATH z 90. rokov, hororové témy v textoch, jedna skladba už visí na YT, na chystané EP sa teším. Dobrý začiatok, vydaril sa aj zvuk, v CSBR sa hrať oplatí.

Po pauze nasledovali OBLITERATE, privítaní celkom živou odozvou. Netuším, či Marek „Angren“ Kaščak (ex-BRUTE) je plnohodnotným novým frontmanom (lebo Gabi tuším ostáva už len v KILLCHAIN a ATARAXII či ako to je), alebo záskokom na turné, výkon bol však stopercentný, pre OBLITERATE už nejaké roky dosť trademarkový vyšší a občas do HC rev obohatil o veľa hlbokých growlových polôh a to sa mi páči. Zvuk ešte lepší, gitara čarovala poriadne psycho linky aj pískačky, kvalitné riffy, a nový bubeník sa v post-, psycho- a tech-grind metale zorientoval veľmi dobre, držím OBLITERATE palce, nech to takto vydrží. Pobavil jeden fanúšik, známa figúra, dostavil sa v naozaj „vypracovanej“ forme a sálou medzi skladbami znelo jeho „davaj, davaj! Nemám čas! Davaj, davaj! Už starý chuj som, zomieram, hraj!“
Pokračoval aj pri ANIME TORMENT, jedinej kapele večera s dvoma gitarami. Nemali veľa času, dvadsať minút do desiatej, ale narvali do nich niekoľko kusov divokého modernejšie podaného death metalu s náklepmi, nejakými melodickými linkami a tu i tam odbočkou k deathcoru. Hlboký vokál, trochu revu na spestrenie, nová skladba s trochou „slamíku“, šou vzdialená statickosti, evidentne ich to bavilo a išli na plný plyn. Prídavky ťahali ešte aj po „policajnej hodine“ a potom som sa už vybral domov, predsa len ma už prešlo príliš časté vysedávanie spojené s poklesom životnej energie na druhý deň. Dobrý koncert.


Martin Lukáč  

Žiadne komentáre: