DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


piatok 17. augusta 2012

CELLGRAFT "LP" LP 2012 (samovydanie)

Americký grind core... Už jenom ze spojení těchto slov se mi ježí chlupy! Americký grind core je pojem a většinou záruka kvality. V drtivé většině případů se jedná o naprosto vyhlazovací smrště, kterým švédská větev grind core nemá šanci konkurovat v čisté bestialitě, totální neurvalosti a bezuzdného násilí. O živých vystoupení snad ani nemluvě. Takže pokud holdujete různým „tragedy grindům“ nebo si dokonce myslíte, že Napalm Death ještě stále hrají grind core, tak dejte od téhle kapely ruce pryč, protože po poslechu CELLGRAFT budete velice zklamáni – žádné onanie přes 4 minuty, žádné líbivé melodie a hlavně žádný dokonalý zvuk.
Ale možná že máte rádi WARSORE, nebo možná s nostalgií vzpomínáte na běsnění ASSUCK, anebo při poslechu INSECT WARFARE běháte po pokoji jak smyslů zbavení a mlátíte do všecko co je po ruce... Pokud tomu tak je, tak CELLGRAFT přijmete do rodiny, jako ztraceného syna! CELLGRAFT je banda mladíků, kteří žijí na Floridě, odkud jsou/byli už i zmiňovaní ASSUCK a jelikož jsem s nimi dělal rozhovor pro NOISE MASTER, tak vím, že právě ASSUCK ovlivnili CELLGRAFT ze všeho nejvíc. Prostě to tam je! A jedině hluchej nemůže slyšet i jasné odkazy na bohy INSECT WARFARE a jistá bordeloidnost a la WARSORE v hudbě CELLGRAFT určitě je taky! A dalším pojítkem pro všechny tyhle famózní spolky je skutečnost, že ani jedna z nich už nehraje. Žel je tomu tak! CELLGRAFT hrají poslední koncert prvního září 2012 a pak se poroučejí. Paralela s INSECT WARFARE je víc než patrná. Ti taky přišli odnikud, doslova zesměšnili všechny v té době hrající grind (a hlavně „grind“) spolky, rozsekali všechno na sračku a pak se zase rozpadli. CELLGRAFT udělali to samé, jen s tím rozdílem, že v Evropě je téměř nikdo nezná. Jak obrovská škoda to je, pochopíte až po poslechu jejich posledního rozlučkového lp.
Stejnojmenné lp vyjde snad u RSR v Německu, jinak celý materiál je k poslechu na „celgrafťáckém“ bandcampu. 17 válů za 12 minut hovoří jasnou řečí. Tady to nemá kam uhnout. Nečekejte žádné zpomalení, žádné crustové party, žádná sludge zpomalení, žádné melodie či vyhrávky, jen a jen čisté násilí, bezuzdný bordel, námrd a čirá zloba a energie. Vokálně největší klasika, tudíž jek a hluboký řev. Zvukově je to maličko uhlazenější než předchozí ep, kde vám hlavně ze zvuku kytary vypadávaly plomby ze zubů, ale vycizelovaný krásný zvuk to rozhodně není! A díky za to! K takovému „bordelu“ by se ani jiný zvuk nehodil.
CELLGRAFT je kapela, která bude kurevsky chybět. Její diy přístup by měl být příkladem pro všechny rádobygrindcory. Mrkněte na jejich bandcamp nebo na youtube, kde jsou mání koncerty a všechen materiál, co kdy tahle bruska vydala, je volně ke stažení. Mně nezbývá, než si lp pustit znovu, zatlačit slzu v oku a pak se jít ožrat. CELLGRAFT!!!!!!!!!

Žiadne komentáre: