DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

nedeľa 17. februára 2019

DEHYDRATED / FATALITY split 7"EP 2018 (Samovydanie)

Slovenský death metal na vinyle? Ešte doteraz by som povedal, že utópia, ale nejak sa ľady pohli asi vďaka globálným tlakom. Dvakrát death metal na splite a z toho je jedna Slovenaká kapela, tak to už chce oslavu.
DEHYDRATED ma trocha schladili, lebo som očakával nejaký skrytý song, nejakú excluzivitku, žiaľ nekoná sa  prekvapenie a na ich strane nájdete song z ich reinkarnovaného debutu "Resurrection" z roku 2017 a je to song "Dying And Asking". Takže opisovať hudbu, moc nemá zmysel, je to kvalitný death metal zo starej školy.
FATALITY, to je stará kapela, ako samotná Morava. Boha v ich zostave sa mihlo už toľko ľudí (vrátane Radima zo SPASM), že by mohlo tradovať, že keď si nehral vo Fatality, nie si Moravský death metalista!! Ale nie, srandy bokom.
 Majú tu jednu skladbu "B.T.K." , ktorá je presne ako u Dehydrated, kvalitná old schoolová záležitosť, ktorá nepotrebuje ani komentár. Proste kvalitka. Neviem však indentifikovať, či sa jedná o nový song,alebo je použitý z ich staršej tvorby.
Obal je farebný a celkom fajn, no chýbajú mi texty.
Až si nechceš nechať ujsť príležitosť, vlastniť jedna z mála split death metalových sedempalcov, čo u nás vyjdú, tak si pohni!
-Lepra-

FATALITY
DEHYDRATEDŽiadne komentáre: