DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám!

sobota 1. marca 2014

DAYDREAM „EP“ 7“EP 2013 (Elephant Skin Records / Caustic Recordings / Hidden Rainbows Records)

Občas kupujem doslova naslepo, no nedá sa povedať, že by mi to vadilo, bo poväčšine sa mi podarí trafiť zaujímavý úlovok. O tejto kapele som len vedel, že by snáď mala byť z Čiech, to mi stačilo na to, aby som ju od sympošov z Gattaca kúpil a priniesol domov. Pri obhliadke obalu sa mi potvrdilo, že sa jedná o českú bandu, navyše sXe (čo nie je závadou, samozrejme). Po spustení som bol mierne prekvapený, bo takto pomaly už sa dnes príliš nehrá – to bola skôr výsada hardcoru 90s (teda niektorých kapiel). Song A-strany „The end of happiness“ doslova melie svojou ťaživou naliehavosťou. Zvuk správne ostrý, najmä gitarám necháva pekne vyniknúť, no aj pomalšie bicie a naliehavý vokál robia svoje a prispievajú k celkovo dobrému dojmu z tvorby tejto party. Na chvíľu sa tempo rozprúdi a zrýchli, no o niekoľko momentov je tu zas to nekompromisné valenie a drvenie. Pekne nápaditá vec, plná rôznych stopiek a pekne riffujúcich gitár. Song „Shame“ na druhej strane ep-ka je tiež príznačný ťaživými gitarami, naliehavým vokálnym prejavom a pomaly drviacimi bicími, ktoré o trochu viac ako v prvom songu miestami zrýchľujú, no stále je to akýsi osobitý štýl bubnovania, čo tomu vtláča punc zaujímavosti. Z kapiel, ktoré som kedysi zbožňoval pre ich pomalosť mi to asi čiastočne pripomína žilinsko-trenčianskych Junk, ale to len druhý song vďaka mierne melodickému nádychu v úvode.
Yo, dodatočne som si vyhľadal, ku ktorýmn kapelám sa Daydream hlásia, čiže fandovia 90s sXe hardcore a kapiel (ako: Judge, Abhinanda, Strife, Outspoken, Snapcase a veľa iných) nemusia váhať a tento sedempalec si v pohode môžu zaobstarať. Minimálne ich poteší podobne ako mňa. A mňa navyše v tom, že ešte stále niekto dokáže prísť aj s pomalším, valivým hardcorom bez toho aby absorboval metalové elementy.
-Majto C.-Žiadne komentáre: