DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


utorok 27. marca 2012

PRETTY LITTLE FLOWER / NASHGUL split 7“EP (Bones Brigade)


Firma Bones Brigade má na konte ďalší zárez. Do grindového sveta vrhla sedempalcový asfalt, na ktorom sa o drážky podelili P.L.F. a Nashgul. Obidve bandy sú každému, kto sa aspom trochu zaujíma o grind core určite dobre známe a tak ich nebudem nijak extra predstavovať. Američania P.L.F. sú stále poriadne aktívny a vydávajú jednu nahrávku za druhou. Ich trashom seknutý grind core má stále poriadne grády a ani tu nepoľavujú ani o milimeter od svojho zabehnutého ksichtu. Ich tri skladby sú rýchle, priamočiare a nečakajte žiadne spomalenia a iné experimenty. Tu sa ide stále na plné obrátky. Medzi tri rozbušky je zahrnutý cover Phobia a celý materiál je nahrávaný vo dvojici, Dave gitary, basu a spevy a Frank bicie. Ten už mimochodom opustil rady P.L.F. a nahradil ho Bryan Fajardo (Noisear, Phobia, Kill The Klient). Z druhej strany epečka úspešne sekundujú španiely Nashgul. Ich muzika páchne starým metalom, čo sa prejaví hneď v úvodnej skladbe s krátkym hororovým introm. Toto je jediná pomalšia časť ich strany, pretože hneď potom sa všetko strhne v poriadnu víchricu. Cítim tu trochu vplyvy ich krajanov Machetazo a Haemorhage, hlavne v Santiho štýle spevu. Tým však nechcem povedať, že by sa ich snažili kopírovať. Musím priznať, že ich strana ma baví trochu viac ako strana P.L.F. a hlavne cover od HHH, pre mňa absolútne neznáma vec, je hit ako sviňa. Nashgul zostali verný svojej krajine aj čo sa textov týka, čo my je nesmierne sympatické a v booklete sú pribalené ich anglické preklady. Obal splitu je ručne maľovaný a pochádza z dielne basáka Nashgul, Luisa Sendona (www.sendonluis.com). Toto veľmi vydarené splitko vyšlo v náklade 500ks na klasickom čiernom vinyle a 100ks na šedom. Som presvedčený že na tomto si určite pochutná nejeden grinder haha.
P.S.: neviem či je to na všetkých kusoch ale na mojej platni sú stredové nálepky prehodené a tak si dajte pozor koľko skladieb má strana ktorú počúvate.Jan IP

Žiadne komentáre: