DEATH FIST

DEATH FIST bol jeden z prvých xeroxovýh fanzinov na Slovensku venujúc sa extrémnej muzike. Vznikol v roku 1991 a pravidelne a nepravidelne aj s prestávkami vychádzal až do roku 2005, keď jeho existencia bola nadobro ukončená. Tu bola obnovená jeho činnosť vo forme blogu. Túto stránku ,robia fanúškovia hudby, ktorý si recenzované produkty kupujú sami! Nie sme viazaný žiadnym dlhom voči vydavateľom a kapelám.


streda 30. novembra 2011

NORTHLESS "Clandestine Abuse" CD 2011 (Gileaded Media)

Táto pomerne nová trojica, ešte nie je až tak ošúchaná na sludge core scéne. Dôkaz toho, že dobrý album sa dá urobiť aj na kolene a malých médiách je tu! Bahenné nánosy, tvrdej pomalej bolesti, sú ukryté v každej skladbe. Po čase však zistíte, že pod tým nánosom bahna a vokálu, plného utpenia, najdete celkom slušné a zaujímavé riffy a melódie. Práve preto je tento album jeden z tých , čo si nezamiluje človek hneď na prvý krát ale o ot viac si ho bude ceniť neskôr, keď tam bude nachádzať nové a nové , zaujímavé riffy. Ich hudba skrýva všetko, čo nás učili Neurosis, ale oni tam dali ešte štipku špinavého soundu, presne tak , aby sme to vedeli oceniť. Album osahuje 8 songov a ako som už spomínal , tak na prvé vypočutie ma to nejak nebralo. Bol to tvrdé, malo to groove ale na prvé vypočutie znie celkom priemerne.
Keď tomu dáte čas, tak sa vám vynoria, celkom zaujímavé dimenzie. Je to sice v poradí už ich druhý album, ale na scéne ešte sú pomerne neznámy. Až to bude takto pokračovať a budú mať v sebe výdrž a presvedčenie ( o čom nepochybujem, lebo sa nejedná o mladých fukanov, čo nemajú ešte v makovníku jasno) tak o nich ešte budeme dosť počuť! Ja im držím palce!
http://www.northless.com/bio

Žiadne komentáre: